Poenggrenser i Oslo 2026
Hva krevdes for å komme inn på videregående i Oslo? Her er poenggrensene for 31 skoler, per programområde, for 2026 og 2025. Hver skole har sin egen side med alle publiserte tall, år for år.
Tallene er fra 1. inntak. Kilden for tallene. Tallene ble sist oppdatert 28. oktober 2026.
Se skolene i Oslo på kartetBjerke videregående skole
Oslo · Statsråd Mathiesens vei 25, 0594, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 38,3 | 38,7 |
| Idrettsfag Vg1 | 38,8 | 40,4 |
Bjørnholt videregående skole
Oslo · Slimeveien 17, 1275, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | Ingen venteliste | 18,4 |
| Informasjonsteknologi og medieproduksjon Vg1 | Ingen venteliste | Ingen venteliste |
| Elektro og datateknologi Vg1 | 20,9 | Ingen venteliste |
Blindern videregående skole
Oslo · Sognsveien 80, 0855, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 34,4 | 32,5 |
| Studiespesialisering med IB, MYP5 Vg1 | Dokumentasjon | Dokumentasjon |
Edvard Munch videregående skole
Oslo · Ullevålsveien 5, 0165, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 50,0 | 48,1 |
| Musikk, dans og drama Vg1 | Dokumentasjon | Dokumentasjon |
| Kunst, design og arkitektur Vg1 | 46,0 | 48,1 |
| Frisør, blomster, interiør og eksponeringsdesign Vg1 | 37,3 | 37,8 |
| Håndverk, design og produktutvikl. Søm/th SK 3 år Vg1 | 47,3 | 45,6 |
| Håndverk, design og produkutvikl. Gull/sølv SK 3 år Vg1 | 46,9 | 49,1 |
| Håndverk, design og produkutvikl. Trearb. SK 3 år Vg1 | 46,9 | 46,9 |
Elvebakken videregående skole
Oslo · Vestre Elvebakke 3, 0182, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 53,6 | 50,2 |
| Kunst, design og arkitektur Vg1 | 45,0 | 46,9 |
| Medier og kommunikasjon Vg1 | 47,5 | 48,1 |
| Informasjonsteknologi og medieproduksjon Vg1 | 41,7 | 43,3 |
| Informasjonsteknologi og medieproduksjon, SK 3 år Vg1 | 42,4 | 47,2 |
| Elektro og datatekn. elenergi, SK 3 år Vg1 | 48,0 | 46,0 |
| Elektro og datateknologi Vg1 | 41,3 | 38,8 |
Etterstad videregående skole
Oslo · Etterstadsletta 5, 0660, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Elektro og datateknologi Vg1 | 37,1 | 35,3 |
| Teknologi- og industrifag Vg1 | 27,5 | 25,6 |
| Restaurant- og matfag Vg1 | 6,0 | 24,4 |
| Salg, service og reiseliv Vg1 | 13,2 | 16,3 |
Foss videregående skole
Oslo · Steenstrups gate 20, 0554, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 50,0 | 49,4 |
| Musikk, dans og drama Vg1 | Dokumentasjon | Dokumentasjon |
Fyrstikkalleen skole
Oslo · Fyrstikkalléen 21, 0661, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 42,4 | 44,0 |
| Medier og kommunikasjon Vg1 | 36,5 | 41,1 |
| Informasjonsteknologi og medieproduksjon Vg1 | 36,6 | 32,2 |
Hartvig Nissens skole
Oslo · Niels Juels gate 52A, 0259, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 50,3 | 47,1 |
| Musikk, dans og drama Vg1 | Dokumentasjon | Dokumentasjon |
Hellerud videregående skole
Oslo · Wilhelm Stenersens vei 6, 0671, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 27,1 | 31,3 |
| Bygg- og anleggsteknikk Vg1 | 31,0 | 30,7 |
Hersleb videregående skole
Oslo · Herslebs gate 20B, 0561, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | Ingen venteliste | Ingen venteliste |
| Kunst, design og arkitektur Vg1 | Ingen venteliste | Ingen venteliste |
| Helse- og oppvekstfag Vg1 | 27,1 | 29,1 |
Kongshavn videregående skole
Oslo · Kongsveien 30, 0193, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 40,7 | 40,0 |
Kuben videregående skole
Oslo · Kabelgata 10-12, 0581, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 36,8 | 38,7 |
| Informasjonsteknologi og medieproduksjon Vg1 | 32,7 | 30,0 |
| Informasjonsteknologi og medieproduksjon, SK 3 år Vg1 | 40,0 | 42,1 |
| Elektro og datatekn., autom, SK 3 år Vg1 | 44,7 | 41,3 |
| Elektro og datateknologi Vg1 | 39,3 | 38,0 |
| Helse- og oppvekstfag Vg1 | 36,1 | 37,3 |
| Helse- og oppvekstfag, YSK 4 år Vg1 | 42,1 | 45,0 |
| Bygg- og anleggsteknikk Vg1 | 37,1 | 39,1 |
| Bygg- og anleggsteknikk, YSK 4 år Vg1 | 42,4 | 33,3 |
| Teknologi- og industrifag Vg1 | 37,6 | 38,3 |
Lambertseter videregående skole
Oslo · Cecilie Thoresens vei 6, 1153, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 42,9 | 42,2 |
| Idrettsfag Vg1 | 45,6 | 45,0 |
Mølla videregående skole
Oslo · Møllergata 49, 0179, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 45,2 | – |
| Helse- og oppvekstfag Vg1 | 37,5 | – |
Nydalen videregående skole
Oslo · Nydalsveien 30C, 0484, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 51,2 | 53,1 |
| Studiespesialisering, toppidrett Vg1 | Dokumentasjon | Dokumentasjon |
| Helse- og oppvekstfag Vg1 | 37,7 | 40,0 |
| Salg, service og reiseliv Vg1 | 38,9 | 39,7 |
Oslo Handelsgymnasium
Oslo · Parkveien 65, 0254, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 38,0 | 35,7 |
Oslo katedralskole
Oslo · Ullevålsveien 31, 0171, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 47,7 | 46,0 |
Persbråten videregående skole
Oslo · Gamle Hovsetervei 1, 0768, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 48,1 | 44,0 |
| Studiespesialisering, toppidrett Vg1 | Dokumentasjon | Dokumentasjon |
| Idrettsfag Vg1 | 44,3 | 44,7 |
Stovner videregående skole
Oslo · Karl Fossums vei 25, 0985, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | Ingen venteliste | Ingen venteliste |
| Helse- og oppvekstfag Vg1 | 22,2 | 27,3 |
| Bygg- og anleggsteknikk Vg1 | Ingen venteliste | 15,6 |
| Teknologi- og industrifag Vg1 | 21,3 | 26,7 |
| Naturbruk Vg1 | 19,3 | 27,9 |
Ullern videregående skole
Oslo · Ullernchausséen 66, 0379, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 45,3 | 44,4 |
| Studiespesialisering, forskerlinje Vg1 | – | 14,7 |
| Medier og kommunikasjon Vg1 | 42,8 | 44,1 |
| Elektro og datateknologi Vg1 | 40,0 | 35,7 |
| Helse- og oppvekstfag, helsearbeid, SK 3 år Vg1 | 38,2 | 40,3 |
Ulsrud videregående skole
Oslo · Tor Jonssons veg 5, 0688, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | Ingen venteliste | Ingen venteliste |
| Idrettsfag Vg1 | Ingen venteliste | Ingen venteliste |
| Helse- og oppvekstfag Vg1 | Ingen venteliste | Ingen venteliste |
| Helse- og oppvekstfag, barne- og ungd.arbeiderfag, SK 3 år Vg1 | 30,8 | 29,7 |
| Helse/oppvekst, ambulanse, SK 3 år Vg1 | 37,3 | 36,7 |
Valle Hovin videregående skole
Oslo · Innspurten 16C, 0663, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 48,0 | 47,8 |
| Studiespesialisering, toppidrett Vg1 | Dokumentasjon | Dokumentasjon |
Vika videregående skole
Oslo · Cort Adelers gate 30, 0254, OSLO
| Programområde | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Studiespesialisering Vg1 | 45,0 | 45,0 |
Skoler uten tall for 2026 og 2025
Nedlagte og sammenslåtte skoler, og skoler fylket ikke lenger publiserer tall for. Sidene deres har tallene som finnes.
- Berg videregående skole (siste tall 2013)
- Fagerborg videregående skole (siste tall 2013)
- Holtet videregående skole (siste tall 2023)
- Manglerud videregående skole (siste tall 2014)
- Nordstrand videregående skole (siste tall 2012)
- Sofienberg videregående skole (siste tall 2012)
- Sogn videregående skole (siste tall 2012)
Andre fylker: Agder, Akershus, Buskerud, Innlandet, Møre og Romsdal, Nordland, Rogaland, Telemark, Trøndelag, Vestfold, Vestland.